Kantówki, klejonki - Sprzedaż drewna skandynawskiego Golęczewo koło Poznania, woj. wielkopolskie

Klejonki

Klejonki są wyrobem całkowicie naturalnym, a więc ekologicznym.
Krawędziaki klejone to siła i wytrzymałość.

Klejonki

Naszą specjalnością jest import i sprzedaż najwyższej jakości drewna skandynawskiego oraz drewna polskiego z koszalińskich lasów. Siedziba firmy znajduje się w Golęczewie koło Poznania.

W naszej ofercie znajduje się drewno klejone (klejonka), czyli łączone na mikrowczepy lub sklejane z kilku warstw. Grubość tych warstw jest zależna od przeznaczenia drewna. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych klejów drewno klejone można stosować zarówno w miejscach niewidocznych, jak i w widocznych elementach konstrukcji budynków.

Specjaliści z zakresu budownictwa wskazują na liczne zalety konstrukcyjnego drewna klejonego. Ma ono niepowtarzalne cechy fizyczne i użytkowe. Pierwszym atutem klejonki jest fakt, że drewno jest naturalnym i zdrowym materiałem, co go odróżnia od betonu czy stali. Jest też bezkonkurencyjne jeśli chodzi o właściwości izolacyjne. Prawidłowo zabezpieczone drewno nie ulega degradacji – czego nie można powiedzieć o innych materiałach budowlanych. Zastosowanie drewna zapewnia długowieczność stawianym budynkom – nie tylko domom, ale też np. obiektom użyteczności publicznej. Mały ciężar własny drewna klejonego i jego duża sztywność to koleje atuty tego materiału, podobnie jak odporność na ogień. Nie każdy wie, że drewno klejone warstwowo ma niższy współczynnik przewodzenia ciepła niż stal. Mówiąc o atutach tego materiału, nie sposób nie wspomnieć o jego stronie estetycznej. Drewno klejowe kreuje w domu przyjemną atmosferę, dając przy tym możliwość tworzenie ciekawych i oryginalnych form.

Sprzedajemy m.in. kantówki, łaty klejone i legary podłogowe wykonane ze świerka skandynawskiego lub sosny syberyjskiej. Wszystkie klejonki są odpowiednio suszone i czterostronnie strugane. Klejenie drewna pozwala na uzyskanie elementów o długościach od 6 do nawet 12 m.


W ofercie są dostępne standardowe przekroje:

60*40 dł. 6,0m    60*30 dł. 6,0m    86*42 dł. 6,0m    86*63 dł. 6,0m   86*84 dł. 6,0m   86*105 dł. 6,0m
m. in:
Legar / Kantówka klejona warstwowo i na mikrowczepy 60*30 (sosna syberyjska)
Legar / Kantówka klejona warstwowo i na mikrowczepy 60*40 (sosna syberyjska)
Legar / kantówka klejona warstwowo i na mikrowczepy 86*42 (sęczna)
Krawędziak klejony warstwowo 170*170 wykorzystywany na słupy (wytrzymałość takiego krawędziaka dzięki klejeniu staje się do 80% wyższa niż analogicznego przekroju wykonanego z drewna litego).

Naszym klientom zapewniamy profesjonalną pomoc
oraz kompleksowe doradztwo przy wyborze konkretnych produktów.

Wszystkich klientów z Poznania i okolic zachęcamy do skorzystania z usług naszego tartaku,
który zajmie się precyzyjnym docinaniem każdego z zakupionych produktów do odpowiednich wymiarów.

Ecowood
Ecowood
Ecowood

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami

Ecowood Polska - Skandynawskie drewno konstrukcyjne - Skład drewna - Tartak
Krawędziaki - Łaty - Podbitki - Deski suszone - Deski strugane - Boazerie
ul. Dworcowa 2, 62-001 Golęczewo koło Poznania, woj. wielkopolskie

Nasza firma z siedzibą w Golęczewie koło Poznania oferuje bogaty wybór drewna skandynawskiego oraz drewna z polskich lasów. Proponujemy najwyższej jakości surowiec oraz gotowe produkty takie jak krawędziaki suszone, łaty klejone, legary podłogowe i deski tarasowe. Chętnie pomożemy w wyborze najlepszego produktu. Nasi pracownicy udzielą Państwu również wszelkich niezbędnych informacji i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Zapraszamy do naszego Składu Centralnego:
Poniedziałek - Piątek od godz. 7.00 - 17.00
Sobota od godz. 8.00 - 13.00