Połączenie betonu i drewna, czyli sposób na modne, surowe wnętrza
- Szczegóły
Trendy w aranżacji wnętrz dynamicznie się zmieniają, jednak od lat modne jest łączenie drewna z betonem. Znajduje ono zastosowanie w eleganckich obiektach komercyjnych, a także budynkach mieszkalnych, gwarantując wyjątkowy efekt dekoracyjny. Wyjaśniamy, dlaczego warto łączyć drewno z betonem i w jaki sposób wykorzystać te naturalne materiały podczas aranżacji wnętrz.
Drewno i beton – duet idealny do każdego wnętrza
Coraz częściej odchodzimy od klasycznych aranżacji wnętrz, decydując się na nowoczesne rozwiązania, które gwarantują wyjątkowy efekt dekoracyjny. Od dawna dużym zainteresowaniem cieszą się surowe, jednak niezwykle eleganckie i funkcjonalne aranżacje, w których główną rolę grają beton oraz drewno. Te naturalne materiały pozwalają tworzyć przestrzeń na miarę naszych potrzeb i oczekiwań oraz mogą zostać zastosowane w każdym pomieszczeniu, co sprawia, że stają się wyjątkowo uniwersalnym rozwiązaniem. Zarówno naturalne drewno, jak i beton urzekają kolorystyką oraz fakturą, stanowiąc ciekawy element aranżacji, a także pozwalają wprowadzić do wnętrza wyjątkowy klimat, dodając mu charakteru.
Jak wykorzystać drewno i beton w przestrzeni mieszkalnej?
Nowoczesne aranżacje domów i mieszkań pozwalają podkreślić indywidualny styl, wnosząc do pomieszczeń coś więcej, niż jedynie praktyczny i funkcjonalny element dekoracyjny lub element typowo użytkowy. Ciekawym i modnym rozwiązaniem jest łączenie betonowych posadzek i ścian z drewnem, w postaci odpowiednio dobranych mebli oraz elementów konstrukcyjnych budynków np. belek stropowych, wykonanych z desek okładzin ścian, a także m.in. lameli, które stanowią doskonały sposób na wydzielenie poszczególnych stref otwartej przestrzeni mieszkalnej. Możemy także w nieco inny sposób wykorzystać te materiały, decydując się na wykonanie drewnianych podłóg i elementów dekoracyjnych ścian oraz połączenie ich z betonowymi akcentami w postaci np. blatów kuchennych, frontów kuchennych, a także regałów. Połączenie betonu i drewna sprawia, że wnętrze nabiera industrialnego i surowego charakteru, jednak nie staje się zimne i przytłaczające, zapewniając komfort i dobre samopoczucie przebywających w nim osób.